Werk in uitvoering
Van 2 tot en met 5 maart 2026 zullen werkzaamheden plaatsvinden in de Schoonloër Strubben. Het doel is om de ecologische kwaliteit en cultuurhistorische waarde in ere te herstellen. De strubben en het heideterrein raken verdrongen door jonge bomen en struiken. Ook gaan we dood hout verwijderen langs wandel- en fietspaden.
Schoonloër Strubben in Schoonloo, Hart van Drenthe
Van 2 tot 5 maart 2026.
Natuurgebied Schoonloër Strubben wordt weer in ere hersteld. We werken aan het behoud van de bijzondere natuur- en cultuurhistorische waarden van het gebied én aan een veilige omgeving voor bezoekers. Door een periode van beperkt beheer zijn delen van de heide vergrast en raakt het heideterrein verdrongen door jonge bomen en struiken. Ook staan er veel dode bomen langs de wandel- en fietspaden.
De werkzaamheden bestaan onder andere uit het verwijderen van jonge bomen en struiken op het heideterrein, het verbeteren van de overgangen tussen bos en heide en het handmatig plaggen in het heideterrein. Ook controleren we de bomen langs de wandel- en fietspaden. Bomen die een risico vormen voor bezoekers worden waar nodig omgezaagd. Dood hout is belangrijk in het bos, daarom blijven ze in het terrein liggen.
2 t/m 5 maart 2026: zaagwerkzaamhden waarbij we risicohout verwijderen. Recent zijn de zaagwerkzaamheden aan het fietspad al uitgevoerd.
Verder: jonge bomen en struiken verwijderen op de heide met bosmaaier en kettingzaag en handmatig plaggen. Daarna gaan we later dit jaar opnieuw jonge bomen en struiken op de heide verwijderen. Dit herhalen we zo nodig jaarljks en voeren we maaiwerkzaamheden uit op de heide.