Nieuws
De Veluwe staat bekend om zijn majestueuze edelherten, wilde zwijnen en mysterieuze wolven. Maar gelukkig beperkt het leven hier zich niet alleen tot deze iconen van de Veluwe. Het is hoog tijd dat ook wat kleinere, vaak over het hoofd geziene plant- en diersoorten eens een spotlight krijgen. Ook zij maken immers deel uit van het ecosysteem en zijn onmisbaar voor het behoud van de natuur.
Afgelopen week was ik volledig in de ban van de dodaars. Misschien denk je nu: “De dodaars? Wat is dat? Komt die op de Veluwe voor? Is het niet gewoon een onopvallende fuut?” Laat me je geruststellen: de dodaars is verre van gewoon.
Deze schuwe watervogel is het hele jaar aanwezig op de Veluwe, maar hij is netjes gezegd knap lastig op beeld te krijgen. Als groot natuurliefhebber (al ben ik geen professionele natuurfotograaf) vind ik het fascinerend om juist het geluid van deze vogel te ontdekken en te delen. Het herinnert eraan dat verwondering over de natuur niet alleen zit in de grote dieren, maar ook in de kleine, vaak onopvallende bewoners van onze meertjes en vennen.