Nieuws

Leerlingen planten nieuw bos bij Jipsingboertange

  • 20 februari 2026
  • Natuureducatie
  • Leestijd 2 minuten

De oudste leerlingen van obs De Plaggenborg hebben samen met boswachters van Staatsbosbeheer Groningen en de gemeente Westerwolde nieuwe bomen en struiken geplant bij Jipsingboertange. Op Nationale Boomfeestdag zetten de kinderen een mooie eerste stap richting een toekomstig bosgebied van 12 hectare.

Eerste boompje feestelijk geplant

Wethouder Wietze Potze plantte samen met Jesler Kiestra, provinciehoofd van Staatsbosbeheer, en de kinderen het eerste boompje. Daarna gingen de leerlingen enthousiast aan de slag met het planten van verschillende soorten zoals vuilboom, lijsterbes en vlier. Boswachter Jelka Vale gaf uitleg over hoe de jonge bomen en struiken het beste geplant en verzorgd kunnen worden, zodat ze straks een gezond bos vormen.

Een groot groen gebied in de maak

Het nieuwe bos sluit straks aan op het bestaande bos, waardoor één groot aaneengesloten groen gebied ontstaat. Planten en dieren krijgen hier meer ruimte en het landschap wordt aantrekkelijker en gevarieerder. De komende jaren groeien hier duizenden bomen en struiken uit tot een bos dat bijdraagt aan biodiversiteit, klimaatbestendigheid én recreatie in de omgeving.

Leren over bomen en natuur

Met Stichting Nationale Boomfeestdag ontdekken kinderen waarom bomen belangrijk zijn voor de plek waar we leven. De leerlingen leerden niet alleen praktisch hoe je bomen plant, maar ook over de rol van bossen in de natuur en voor de mens. Zo combineert deze dag leren, buiten zijn en bijdragen aan een groene toekomst op een leuke en concrete manier.

 

De oudste leerlingen van obs De Plaggenborg planten nieuwe bomen en struiken geplant bij Jipsingboertange
Over de auteur
Boswachter Jelka Vale
Jelka Vale Boswachter
Bovendiepsterweg 1a
9551 VW Sellingen
westerwolde@staatsbosbeheer.nl 06 53767456
   
Meer over dit onderwerp