Nieuws
Op vrijdag 23 mei 2025 vierden we samen met betrokkenen en belanghebbenden de feestelijke opening van de vernieuwde recreatieve voorzieningen aan de Lelystadse kant van de Oostvaardersplassen.
Na een ontspannen start met koffie wandelden we over de vernieuwde Boardwalk, richting het vervangen vogelkijkscherm De Blauwborst. Het nieuwe scherm is vormgegeven in dezelfde stijl als uitzichttoren de Roerdomp en de vloer is verhoogd, hij kan nu weer jaren mee. Vervolgens liepen we richting de vernieuwde Z-brug over het Hoofddiep. Na een korte, maar hevige regenbui liep een groep avonturiers, waaronder twee deelnemers in rolstoel onder leiding van collega Rick langs het Hoofddiep, richting de steiger van het nieuwe pontje nabij vogelkijkhut De Schollevaar.
Het overige deel van de groep stak via de Z-brug over naar de Driehoek, waar we in de ecokarren stapten om naar de steiger aan de Driehoek-kant te rijden. Daar aangekomen zagen we hoe het pontje door stuurman Rick naar ons toe werd gelierd voor het volgende onderdeel van het programma: de feestelijke onthulling van de naam van het pontje: ‘De Bever’. De naam is tot stand gekomen dankzij de inbreng van vele vrijwilligers van Staatsbosbeheer en is een eerbetoon aan zijn voorganger die rond 2000 op dezelfde plek ‘in de vaart’ was. Zoals traditie betaamt, werd de doop (met spa rood) uitgevoerd door een dame.
Na deze plechtigheden vertrokken we richting vogelkijkhut De Zeearend. Onderweg door de Driehoek genoten we een harem konikpaarden met veulens, die worden vergezeld door een groepje koereigers. Vanaf de ruggen van de koniks kunnen zij mooi over het riet kijken. In vogelkijkhut de Zeearend genoten we met de nieuwe telescopen van een spectaculair uitzicht op slobeenden, kluten, bontbekplevieren, grutto’s en lepelaars en vele andere vogels. Dankzij de samenwerking met GOL en de donaties via het Buitenfonds konden we deze voorzieningen herstellen, iets waar we enorm dankbaar voor zijn.
Met blije vogelaars vertrokken we verder naar het nieuwe uitzicht- en draaipunt bij de Waterlanden. Onderweg reden we zigzaggend langs de met groen gemarkeerde nestjes van de kleine plevieren – prachtige, maar ook wel erg opportunistische vogels, die gebruik maken van de halfverharding om in te broeden. Bij de Waterlanden genoten we van het panoramische uitzicht, waar talloze vogels foerageerden. Dit nieuwe punt dient als eind- en keerpunt voor vogelexcursies. Na ons bezoek aan het draaipunt keerden we terug naar het bezoekerscentrum. Er is genoten van de natuur en de goede samenwerking in het realiseren van deze voorzieningen.
We willen alle partners hartelijk bedanken voor hun bijdrage aan de realisatie van deze prachtige voorzieningen: Provincie Flevoland, Gemeente Lelystad, GOL en de bedrijven Van Oostrum Westbroek BV, FloraNova en RPS Advies & Ingenieursbureau.
>> Omroep Flevoland maakte een leuk item over de middag.
De financiering van deze faciliteiten is mogelijk gemaakt door:
We hopen dat deze vernieuwde voorzieningen bijdragen aan nóg meer beleving van de prachtige natuur in de Oostvaardersplassen voor iedereen die ervan wil genieten!