Werk in uitvoering
In 2025 en 2026 vinden er in het Bieslandse Bos en de Dobbeplas boswerkzaamheden plaats. Deze boswerkzaamheden bestaan uit het dunnen en verjongen van bosvakken. Het doel van deze werkzaamheden is toewerken naar een klimaatbestendig en robuust Bieslandse Bos en Dobbeplas.
De natuurgebieden Bieslandse Bos en de Dobbeplas in het Buytenhout, een groot natuur- en recreatiegebied tussen Delft, Pijnacker-Nootdorp en Zoetermeer in Zuid-Holland.
Maart 2025 - februari 2027
Het Bieslandse Bos is rond 1985 aangelegd voor de houtproductie. Elke zes jaar zijn er boswerkzaamheden, waarbij er nog wat hout wordt geoogst. De Dobbeplas is aangelegd als recreatiegebied. Het Bieslandse Bos en de Dobbeplas hebben een eenzijdige leeftijdsopbouw. De leeftijdsopbouw wordt stap voor stap diverser gemaakt door middel van boswerkzaamheden. Vitale bomen krijgen de ruimte om uit te groeien tot de woudreuzen in het bos van de toekomst.
De soortenrijkdom in het Bieslandse Bos wordt bevorderd omdat soorten profiteren van meer bomen in verschillende leeftijdsfases en door de inbreng van nieuwe soorten. Bij de keuze van nieuwe soorten kiezen we bewust voor soorten die klimaatbestendig zijn, deze bomen kunnen tegen een stootje tijdens zware regenval, hevige stormen en extreme droogtes. Daarnaast kunnen door een hogere variatie ziektes onder bomen minder snel om zich heen slaan.
Op de plekken waar we verjonging hebben uitgevoerd planten we altijd bomen terug. We planten gevarieerd aan, ook kiezen we bewust voor soorten die tegen de weersextremen kunnen. Zo werken we aan een klimaatbestendig bos.