Nieuws

Geslaagde Bieslanddagen

  • 10 september 2025
  • Natuureducatie
  • Leestijd 1 minuut

Auteur

Evelien Olyslagers

Boswachter

Tijdens de Bieslanddagen konden mensen uit de regio twee dagen lang de natuur ontdekken in de Delftse Hout, de Bieslandse polder en het Bieslandse Bos. 

Impressie Bieslanddagen 2025

Rondom de stad is het mooi om jong en oud te verbinden met de natuur om de hoek. Dat deden we als boswachters afgelopen weekend tijdens de Bieslanddagen. Bezoekers wandelde de podwalk en luisterden naar Menno Meerkoet, Lenie de Waterlelie, Willem Wilg, Rinus de Reiger en meer. Zowel ouders als kinderen genoten van het uilenballen pluizen.
We gingen op pad met vele 'hulpboswachtertjes'. In de educatiekar konden de hulpjes meer leren over de bos- en polderdieren. Daarna wandelde we langs de bomen om de boomsoort te herkennen. We zochten naar het blad van de boom en poep van de dieren. Ook zagen we veel dood hout liggen met gaatjes van wormen en insecten. De hulpjes waren het gelukkig allemaal eens: het dode hout laten we soms juist liggen, zodat zij er ook kunnen blijven leven.
Dank aan onze vrijwilligers voor hun inzet en stichting Bieslanddagen voor de goede organisatie!

Over de auteur
Boswachter Evelien Olyslagers
Evelien Olyslagers Boswachter
Staatsbosbeheer, Anna van Raesfeltstraat 37
2623 HX Schipluiden
hofvandelfland@staatsbosbeheer.nl 010-4600591
     
Meer over dit onderwerp